دی اتانول آمین

برای استعلام قیمت و دریافت اطلاعات محصولات با ما تماس بگیرید.

تولید کننده ایران
نام های دیگر DEA
حداقل سفارش 1 تن
قیمت تماس بگیرید

معرفی محصول

دی اتانول آمین از واکنش بین آمونیاک و اتیلن اکسید بدست می آید. دی اتیلن آمین در دمای اتاق فراریت کمی دارد و ماده ای رطوبت گیر با بویی شبیه آمونیاک است که می تواند بسته به درجه خلوص و دما به صورت مایع یا جامد باشد.

موارد استفاده از دی اتانول آمین:

صنعت شوینده: دی اتانول آمین در فرمولاسیون انواع مختلفی از شوینده ها از جمله شوینده های البسه و ظرفشویی، چربی زدا، پاک کننده های چندمنظوره و ضد عفونی کننده ها کاربرد دارد. همچنین دی اتانول آمین می تواند به عنوان ماده خنثی کننده در فرمولاسیون شامپوهای کارواش، چربی زدا، پاک کننده موم و حتی بازدارنده خوردگی استفاده شود. از دی اتانول آمین در تهیه لورامید نیز استفاده می شود.

صنعت کشاورزی: دی اتانول آمین به عنوان ماده خنثی کننده برای امولوسیفایرهای آنیونی استفاده می شود. این ماده می تواند برای تهیه ترکیبات کشاورزی بدست آمده از ۴،۲-دی‌کلروفنوکسی‌استیک اسید و سنتز گلیفوسات استفاده شود.

عملیات های گاز: از اتانول آمین ها می توان برای بررسی گاز طبیعی و رسوبات نفتی گاز در جذب کربن دی اکسید استفاده کرد. دی اتانول آمین برای بررسی بخارات حاوی مقادیر زیادی هیدروژن سولفید توصیه می شود.

سایر کاربردهای دی اتانول آمین: دی اتانول آمین به عنوان واسط سنتزی برای تولید آلکانول آمیدهای قرینه به دلیل واکنش این ماده با اسیدهای  چرب و روغن نارگیل پیشنهاد می شود. به خاطر خواص این ماده، این محصول می تواند در صنایع مختلفی از جمله شوینده ها، روغن های روان کننده، محصولات بهداشتی و مراقبت شخصی، جداسازی مواد معدنی و غیره مورد استفاده قرار می گیرد.

شرایط نگهداری: از آنجایی که این ماده رطوبت گیر است، پیشنهاد می شود این ماده درون بشکه هایی تحت نیتروژن ذخیره شود تا از تیره شدن محصول در برابر هوا جلوگیری شود. برای ذخیره کردن دی اتانول آمین پیشنهاد می شود از بالک های استیل ضد زنگ 316 یا 304، مجهز به کویل حرارتی بخار یا آب برای نگهداری محصولات در دمایی بالاتر از نقطه جامدشدنشان استفاده شود.

ذخیره دی اتانول آمین درون بشکه های بدون پوشش کربن استیلی می تواند بر روی رنگ محصول تاثیر بگذارد که در اثر ناخالصی آهن به رنگ زرد در می آید. بشکه هایی با پوشش رزین اپوکسی و محافظت شده با فایبرگلاس ممکن است به دلیل قلیائیت آمین خورده شوند.

قبل از اینکه مصرف دی اتانول آمین در مایع ظرفشویی ممنوع گردد، بعنوان خنثی کننده بخشی از اسید سولفونیک از دی اتانول آمین استفاده می شد.

مشخصات محصول

نام انگلیسیDiethanolamine / DEA
ظاهرمایع روغنی بی رنگ
Cas Number111-42-2
فرمول مولکولیC4H11NO2
HS Code29221290
جرم مولکولی105

آنالیز محصول

پارامترمقدارواحد
خلوصحداقل 98.5درصد وزنی
مقدار مونواتانول آمینحداکثر 0.6درصد وزنی
مقدار تری اتانول آمینحداکثر 0.8درصد وزنی
رنگحداکثر 15هیزن
درصد آبحداکثر 0.15درصد وزنی

کاربردها

  • تنظیم کننده pH
  • صنایع شوینده
  • صنایع نساجی
  • صنایع رنگرزی

بسته بندی

  • بشکه 230 کیلویی
  • facebook
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات

مقالات