لورامید – کوکونات فتی اسید دی اتانول آمید

برای استعلام قیمت و دریافت اطلاعات با ما تماس بگیرید.

تولید کننده ایران
نام های دیگر لورامید، کوکونات، کوکونات فتی اسید دی اتانول آمید
حداقل سفارش 1 تن
قیمت تماس بگیرید
وضعیت موجود در انبار تبریز و تهران

معرفی محصول

کوکونات فتی اسید دی اتانول آمید یک سورفکتانت غیریونی و مایعی ویسکوز می باشد که بعنوان عامل کف ساز در محصولاتی همچون شامپو، مایع دستشویی و غیره استفاده می شود. از خواص دیگر کوکونات می توان به افزایش ویسکوزیته محصول نهایی اشاره کرد. سورفکتانت های غیریونی برخلاف سورفکتانت های یونی (مانند اسید سولفونیک , تگزاپون) در آب یونیزه نمی شوند.
این محصول از واکنش اسید چرب های کوکونات و یا روغن کوکونات با دی اتانول آمین تولید می شود. کوکونات فتی اسید دی اتانول آمید در ایران با لفظ کوکونات شناخته می شود.

کوکامید دی اتانول آمین، دی اتانول آمینی است که از واکنش بین اسید چرب روغن نارگیل با دی اتانول آمین بدست می آید. این ماده که با نام لورامید در ایران نیز شناخته می شود، مایعی ویسکوز است و به عنوان عامل فوم دهنده در محصولاتی از قبیل شامپوها، مایعات دستشویی و در محصولات آرایشی به عنوان عامل امولوسیفایر کاربرد دارد. فرمول شیمیایی لورامید به صورت CH3(CH2)nC(=O)N(CH2CH2OH)2 می باشد که در آن n  بین 8 تا 18 می باشد.

لورامید سورفکتانتی غیر یونی به حساب می آید که رنگ آن زرد روشن تا کهربایی می باشد. این ماده به راحتی در آب حل می شود و فوم و کفی پایدار ایجاد می کند و بر ضد آبهای سخت است. لورامید با بسیاری از سورفکتانت ها سازگار است و به راحتی فرموله می شود.

از کاربردهای این ماده می توان به موارد زیر اشاره کرد:

در شامپوها و مایعات دستشویی، کوکونات فتی اسید دی اتانول آمید نه تنها فومی پایدار ایجاد می کند و مایعات را غلیظ می کند، بلکه این ماده می تواند تحریک و حساسیت پوستی را نیز کاهش دهد.

لورامید خاصیت نرم کنندگی دارد به همین دلیل این ماده در شستشوی پشم و پارچه های ساخته شده از موی حیوانات بسیار مناسب است.

لورامید در تهیه شامپوها، شوینده های مایع، مایعات ظرفشویی، مایعات دستشویی، نرم کننده پارچه و پشم و شستشوی فلزات کاربرد دارد.

همچنین از لورامید می تواند در آبکاری الکتریکی، تولید واکس کفش، جوهرهای پرینت و بسیاری از مشاغل دیگر مورد استفاده قرار گیرد.

مشخصات محصول

نام انگلیسیCoconut Diethanolamine
ظاهرمایع زرد ویسکوز
Cas Number68603-42-9
فرمول مولکولیCH3(CH2)nCON(C2H4OH)2
HS Code34021190
جرم مولکولی310

آنالیز محصول

پارامترمقدارواحد
اکتیوحداقل 84درصد وزنی
آمین آزادحداکثر 4درصد وزنی
pH محلول 1%9 تا 11بدون واحد
ویسکوزیته در 25 درجهحداقل 1000cps

کاربردها

  • تولید انواع شوینده های مایع
  • مایع ظرفشویی
  • مایع دستشویی
  • انواع شامپو

بسته بندی

بشکه 200 کیلویی

  • facebook
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات

مقالات