فرمالین – فرمالدهید

برای استعلام قیمت و دریافت اطلاعات با ما تماس بگیرید.

تولید کننده ایران
نام های دیگر فرمالدهید
حداقل سفارش
قیمت تماس بگیرید

معرفی محصول

فرمالدهید یا فرمالین یک ترکیب شیمیایی ساده از هیدروژن، اکسیژن و کربن است. تمام موجودات زنده – باکتری ها، گیاهان، ماهی ها، حیوانات و انسان ها – به طور طبیعی به عنوان بخشی از فرآیند متابولیسم سلولی فرمالدهید تولید می کنند.

فرمالدهید احتمالا به خاطر خواص نگهدارندگی و ضد باکتریایی اش شناخته شده باشد اما شیمی فرمالدهید برای تولید گستره وسیعی از محصولات با ارزش کاربرد دارد. فرمالدهید یکی از موادی است که بیشترین تحقیقات بر روی آن انجام شده و در تجارت به خوبی شناخته شده است.

فواید و کاربردهای فرمالین

فرمالین یکی از مهم ترین عناصر بنیادی در تولید صدها ماده ای است که زندگی روزمره ما را بهبود بخشیده است.

ساختمان سازی و مهندسی

رزین های فرمالدهیدی در تولید کامپوزیت و محصولات چوبی مهندسی شده ای که در کابینت و رویه آن، مبلمان، قرنیز ها و قالب های دیوار، قفسه ها، پلکان، کف، دیوارهای آماده، تیرهای سازه و خرپا و بسیاری موارد دیگر کاربرد دارد. چسب هایی که حاوی فرمالدهید هستند، عملکرد خوبی دارند و به صرفه هستند.

صنایع مصنوعات چوبی از رزین های فرمالینی در طیف وسیعی از محصولات پنلی و صفحه ای استفاده می کنند تا  از منایع جنگلی و هدررفت آن جلوگیری شود. برای مثال؛ پنل های چوبی کامپوزیتی معمولا از ضایعات چوب بازیافت شده ای که قبلا سوخته یا در زباله دان ها انباشته می شدند، ساخته می شوند.

کاربردهای سلامت و بهداشت

فرمالین سابقه بلندمدتی در زمینه تولید واکسن، داروهای ضد عفونت و کپسول های ژلی سفت دارد. برای مثال، فرمالین در غیرفعال کردن ویروس ها کاربرد دارد بنابراین آنها موجب بروز بیماری نمی شوند. مانند ویروس آنفولانزا در تهیه واکسن آنفولانزا.

محصولات مراقبت شخصی

فرمالین در تولید محصولات مراقبت شخصی ضروری است. این محصولات ممکن است حاوی موادی باشند که از خود فرمالین آزاد می کنند که به عنوان نگهدارنده عمل کرده و برای جلوگیری از رشد باکتری ها و افزایش طول عمر محصول، میکروارگانیسم ها را از بین می برد.

اتومبیل سازی

فرمالین، وسایل نقلیه را درخشان تر و کارآمدتر می کند. رزین های فرمالینی در ساخت اجزاء داخل ماشین و اجزاء زیر کاپوتی که نیاز است دمای بالایی را تحمل کنند، بکار می رود. همچنین این رزین ها در تولید بتونه های بادوام داخلی، رنگ های پوششی شفاف، اجزاء پدال ترمز و سیستم سوخت کاربرد دارند.

اطلاعات ایمنی فرمالین

فرمالین یا همان فرمالدهید ماده ای طبیعی است که در هر موجود زنده ای تولید می شود. این ماده به طور طبیعی در تعداد زیادی از میوه ها، سبزیجات، گوشت های قرمز و ماهی، قهوه و نوشیدنی های الکلی وجود دارد. همچنین فرمالین در بدن انسان به عنوان بخشی از فعالیت های طبیعی برای ساخت مواد اساسی مورد نیاز در فرآیندهای حیاتی مهم تولید می شود.

مطالعات نشان می دهند که فرمالین در بدن انسان یا موجودات زنده انباشته نمی شود زیرا این ماده به آسانی توسط فرآیندهای متابولیک طبیعی بدن تجزیه می شود. فرمالدهید در محیط زیست با رطوبت هوا، نور خورشید یا باکتری های موجود در خاک یا آب به راحتی تجزیه می شود.

سازمان غذا و داروی آمریکا ایمنی فرمالین را بررسی کرده است و استفاده از ان را به عنوان افزودنی غذایی غیرمستقیم در تعدادی از موادی که با غذا ارتباط هستند، تائید کرده است. این سازمان همچنین مشخص کرده است که فرمالین در محصولات مقاوم کننده ناخن می تواند استفاده شود.

آیا تماس با فرمالین منجر به سرطان یا آسم می شود؟

در مطبوعات علمی به خوبی مشخص شده است که رابطه بین استشمام فرمالین و سرطان فقط با تماس بلندمدت با فرمالین در ارتباط است. براساس مطالعات اخیر، بسیار بعید است که استشمام فرمالدهید بتواند مکانیسم بدن را به نحوی تغییر دهد مه منجر به سرطان خون شود. زیرا فرمالین استشمام شده نمی تواند بافت های بینی را تحت تاثیر قرار دهد (زیرا به سرعت متابولیزه می شود) تا به مغز استخوان یعنی جایی که بیماری های خونی منشا می گیرند، برسد.

سرطان مجاری بینی در مطالعه ای که بر روی 25000 کارگری در 10 کارخانه مختلف که در آنها از فرمالین یا استفاده می شد یا تولید می شد، نیز نوعی نادر از سرطان است که به دلیل قرار گیری در معرض فرمالدهید گزارش شده است.

همچنین رابطه ای بین بیماری آسم و تماس با فرمالین پیدا نشده است.

آیا تماس با محصولاتی که در آنها از فرمالین استفاده شده است، خطرناک است؟

میزان فرمالدهید در مصنوعاتی که در آنها از فرمالین استفاهده شده کمتر از یک دهم پی پی ام است، بدین معنا که این میزان به حدی کم است که در اغلب افراد مشکل ایجاد نمی کند.

مشخصات محصول

نام انگلیسیFormalin
ظاهرمایع بی رنگ
Cas Number50-00-0
فرمول مولکولیCH2O
HS Code29121100
جرم مولکولی30

آنالیز محصول

پارامترمقدارواحد
خلوص1 ± 37درصد وزنی
مقدار متانولحداکثر 5درصد وزنی
اسیدیتهحداکثر 0.12گرم فرمیک اسید در 100cc
pH4 تا 5بدون واحد

کاربردها

  • تولید رزین
  • ضدعفونی کننده
  • صنایع شوینده

بسته بندی

  • بشکه 60 کیلویی
  • facebook
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات

مقالات